Sanal Borsa Hesabı veya Oyunlarıyla Tecrübe Kazanılır mı?

Sanal Borsa Hesabı veya Oyunlarıyla Tecrübe Kazanılır mı?

Birikimleri değerlendirmek için etkili yollardan biri olan borsada, kazanç sağlamak istiyorsanız hem bilgilerinizin hem de deneyimlerinizin belli bir seviyeye ulaşması şarttır. Bilgilerin artırılması konusunda aracı kurumlarının eğitim faaliyetleri vardır. Bu faaliyetleri değerlendirerek, a’dan z’ye iyi bir borsa bilgisine sahip olabilirsiniz. Böylelikle önemli olan ilk kısmın başarıyla üstesinden gelebilirsiniz. İkinci kısım temel ve teorik bilgilerin yanı sıra daha zordur. Çünkü piyasanın dilini çözmek için belli bir sürecin geride bırakılması, bol bol hata yapılması kısacası deneyim kazanılması gerekir. Bu da sanal borsa oyunları ve hesaplarıyla mümkündür.

Borsada para kazanabilmeniz için deneyimli olmanız önemlidir. Çünkü deneyim kazanmadan borsada adımlarınızı nasıl atmanız gerektiğine doğru bir şekilde karar veremezsiniz. Bu yüzden paranızı kaybetmemeniz için gerçek hesabın birebir aynısı olan sanal hesaplar ve oyunlar geliştirilmiştir. Bunlar sayesinde borsa nedir, yatırımı nasıl yapılır uygulamalı olarak öğrenebilirsiniz. Biliyorsunuz ki teorik bilgiler ya bir yerden sonra işe yaramamaktadır ya da kullanılmadıkları için unutulmaktadır. Bu nedenle tecrübeli olmak her zaman için önemlidir. İster borsa isterse de diğer piyasalar olsun hangisinde para kazanmak istiyorsanız muhakkak belli bir alt yapınızın olması gerekiyor.

Şimdi, sanal borsa hesabı ve oyunlarıyla tecrübe kazanılır mı gelin hep birlikte ayrı başlıklar altında inceleyelim.

Sanal Borsa Hesabı ile Tecrübe Kazanılır mı?

Sanal borsa hesabı ile elbette ki tecrübe kazanabilirsiniz. Tabii ki bunun için sanal para ne de olsa diye işlemlerinizi rasgele yapmamalısınız. Her işleminizi kendi cebinizden çıkan para ile yaptığınızı düşünmelisiniz. Çünkü stres altında olmadığınız için işlemlerinizi öylesine yapıyor olabilirsiniz. Bu da deneyim kazanmanızdan ziyade boşuna vaktinizi harcamanıza neden olur. Bu yüzden ciddi bir şekilde işlemlerinizi sistemli olarak yürütmenizi tavsiye ederim.

Deneme hesaplarında borsa tecrübesi kazanmaya başlamadan önce temel ve teorik anlamda bilgiler edinmelisiniz. İster bilgileri edinirken hesaplarda alıştırma yapmalısınız isterseniz de edindikten sonra sanal parayı kontrol etmeye çalışmalısınız. Bu tabii ki size kalmıştır. Fakat en iyi öğrendiğiniz bilgileri sıcağı sıcağına pekiştirmenizdir. (Borsa eğitimi nereden ve nasıl alınır, öğrenmek için tıklayın.) Böylelikle daha kalıcı bilgiler edinirsiniz. Deneme yanılma yöntemleri ile öğrendiğiniz bilgileri test edersiniz. Kendi yolunuzu belirlersiniz. Kazanmak için nasıl bir strateji uygulamanız gerektiğine karar verirsiniz. Bu sayede yatırımlarınızı doğru zamanlarda yaparsınız.

Borsa sanal hesapları sayesinde birçok konuyu öğrenirsiniz. Finans piyasalarında bulunmasanız dahi yatırım yapmaya kolaylıkla adapte olabilirsiniz. Gerçek hesabın aynısı olan hesaplarda alım – satım emri nasıl verilir, işlemler nasıl yürütülür, fiyat değişmelerine karşı ne gibi önlemler alınmalı, hangi stratejiler uygulanmalı gibi birçok soruya yanıt bulabilirsiniz. Böylece kazandığınız tecrübeler edindiğiniz bilgiler sayesinde adımlarınızı doğru bir şekilde atarak; para kazanabilirsiniz.

Sanal Borsa Oyunları ile Tecrübe Kazanılır mı?

Gerçek borsa hesapları ile aynı fonksiyonlara sahip olan yatırımcıların tecrübe kazanması için geliştirilen türlerden biri de sanal borsa oyunlarıdır. Oyun olması bu hizmetin güvenirliğinden şüphe etmesine neden olmasın. Çünkü borsa oyunlarıyla piyasanın mantığını, deneme hesapların olduğu gibi kavrayabilirsiniz. Gerçek piyasa koşullarında, güncel fiyat değişimleri üzerinden yaptığınız işlemler sayesinde yatırım hakkındaki püf noktaları öğrenebilirsiniz. Oyunlar aracılığıyla başarılı yatırımcılara taş çıkartabilecek hale gelebilirsiniz.

Sanal borsa oyunları sayesinde kendinizi kısa sürede geliştirebilirsiniz. Alım – satımlar hangi zamanlarda hangi fiyat seviyeleri üzerinden yapılması gerektiğine karar verebilirsiniz. Bir yandan analiz tekniklerinin yorumlanmasını da öğrenebilirsiniz. Çünkü deneme hesaplarında olduğu gibi oyunlarda da analiz teknikleri, fiyat grafikleri yer almaktadır. Bunların yorumlanmasını öğrendiğinizde piyasada beklentilerinizi karşılayacak adımlarda bulunabilirsiniz. Kazanç getirecek portföyleri oluşturabilirsiniz. (Borsada portföy hazırlarken nelere dikkat etmeli, detaylı olarak buradan öğrenebilirsiniz.)

Borsa Tecrübesi Kazanmak için Ne Yapmalıyım?

Borsa tecrübesi kazanmak için gerçek hesaplara geçmek yerine kesinlikle yukarıda ele aldığım faaliyetleri değerlendirmelisiniz. Sanal hesaplarda bol bol alıştırma yapmalısınız. Deneme yanılmalar sonucunda para kazanmak için etkili yollar bulabilirsiniz. Bunun için gerçekçi bir şekilde hareket etmelisiniz. Ne istediğinizi bilmelisiniz. Elbette ki para kazanmak istiyorsunuz fakat ne kadar kazanmak istiyorsunuz, hangi enstrüman aracılığıyla kazanç sağlayacaksınız bunların hepsini bilmelisiniz. Buna göre enstrümanlar hakkında araştırmalar yapmalısınız. Değerleri neden değişiyor önemli konuları öğrenmelisiniz. Bu sayede kazanacağınız noktaları anlayarak, yatırımlarınızı bilinçli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunu da en iyi sanal hesaplar ve oyunlar aracılığıyla yaptığınız işlemler sonucunda anlayabilirsiniz.

Sonuç olarak, birikimlerinizi borsa üzerinden değerlendirmek istiyorsanız mutlaka suretle oyunları ve sanal hesapları kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü bunları kullanmadan, sıfır tecrübe ile kazançlı borsa işlemi yapmanız zordur. Bu nedenle öncelikle tecrübelerinizi artırıcı faaliyet hizmetlerini değerlendirmelisiniz. Piyasanın mantığını anlamalısınız ve borsanın işleyişini çözmelisiniz. Böyle kazanacağınız araçlara yönelebilirsiniz. Portföyünüzü bilinçli olarak hazırlayarak, hedefleriniz rakamlara ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir